10 / 10
از 3 کاربر

بوستر کمپرسور

بوستر کمپرسور به عنوان یکی از قطعاتی است که در مرحله ای از فرآیند کمپروسر هوای فشرده مورد استفاده قرار گرفته می شود. فروشگاه مکانیکا در لیست محصولات فروشگاه توانسته موفق به فروش بوستر کمپرسور با برندهای مختلف گردد، که در اینجا جهت آشنایی بیشتر شما مشتریان گرامی، تلاش دارد به موضوع مهم عملکرد بوسترهای کمپرسور هوای فشرده بپردازد. بوستر هوا به واسطۀ یک مخزن گیرنده یا تانک رسیور به سیستم هوای موجود در مخزن متصل می شود. قیمت بوستر کمپرسور به فاکتورهای متعددی بستگی دارد و مجموعۀ مکانیکا قصد دارد در این مقاله به برخی از موارد مهم این موضوع بپردازد.

هوا و یا گاز متراکم شده در داخل کمپرسور، در درون مخازن ذخیره سازی می شود و سپس از میکروفیلترهای نصب شده در سیستم عبور داده و وارد بوستر کمپرسور می شود. پس از این مرحله، نوبت به فشرده سازی هوا به میزان معین می باشد و در داخل مخازن فشار هوای فشرده ذخیره می شوند. در نهایت امر، هوا و یا گاز فشرده از داخل قطعات درایر تبریدی و یا جذبی عبور داده می شود، تا بدین وسیله بتوانند میزان رطوبت موجود در هوای خشک را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. در عین حال نصب میکروفیلترها نیز به منظور از بین بردن ذرات معلق با فشار بالا مورد استفاده قرار گرفته می شود. به عنوان یکی از قطعات ملزوم در راه اندازی خطوط تولید هوای فشرده محسوب می شود. خرید بوستر کمپرسور نقش تعیین کننده ای در عملکرد و نتیجۀ نهایی کمپرسور هوا دارد.

مشخصۀ فنی بوستر کمپرسور

به طور کلی، هوای فشرده یک منبع انرژی پن ماتیکی می باشد که همچون انرژی الکتریکی و هیدرولیکی در قسمت های متعددی تولید می شود. به عنوان مثال می توان به پروسۀ تولید پت بطری های پلاستیکی اشاره نمود و بخش اعظمی از زندگی امروزه را با خود اختصاص داده است. صنایع متعددی نیازمند به راه اندازی سیستم کمپرسور و خرید بوستر کمپرسور می باشند. کاربردهای متعددی از کمپرسور هوا و به کارگیری انواع بوستر کمپرسور صورت می گرد که می توان به فرآیند تست نشتی تجهیزات پنوماتیکی و هیدرولیکی، ایجاد تجهیزات دوار سنگین جهت راه اندازی دستگاه های پرس و فیکسچرها اشاره نمود. به طور کلی کاربرد بوستر کمپرسور به عنوان یکی از اجزای اصلی در راه اندازی سیستم کمپرسور هوای فشرده با فشار پایین و همچنین فشار بالا مورد استفاده قرار گرفته می شود.

خرید بوستر کمپرسور و ساختار تشکیل دهندۀ آن

ساختار بوستر کمپرسور به صورت یک جعبه میلنگ چدنی شکل و مستحکم می باشد. این نوع جعبه دارای نشان سطح روغن و محل تخلیۀ روغن به شکل سیلندرهای پره دار چذنی می باشد تا از آن جهت خنک کاری سیستم و جلوگیری از گرم شدن بیش از حد سیستم میلنگ دارد. طراحی و ساخت میلنگ در درون بوستر کمپرسور با دقت بالا و به صورت بالانس گیری ساخته شده است. همانطور که در بخش بالایی بدان اشاره نمودیم، خرید بوستر کمپرسور در صنعت تولید بطری های پت و مشابه آن می باشد چون نیازمند به تولید فشار کاری تا 40 بار است که در نتیجۀ این اتفاق، شرکت تولید کننده می تواند صرفه جویی در هزینه و کاهش قیمت تولید کالا را به ارمغان آورد. در این فرآیند، هوای فشرده فشار قوی از فرآیند فلِکس پت استفاده می نماید و به عنوان یکی از سیستم های کمپرسور صنعتی، قادر به تولید فشاری معادل ده بار است و سپس نوبت به اجرای فیلتراسیون و ذخیره سازی هوای فشردۀ تولید شده می باشد که وارد سیستم بوستر کمپرسور قرار می گیرد. وظیفۀ کلی بوستر کمپرسور، افزایش فشار هوای 10 بار به 40 بار می باشد. در این صورت هوای متراکم با بار 40 درون مخزن ذخیره فشار قوی هدایت می شود و پس از آن عملیات فیتراسیون جهت تولید دستگاه های پت صورت می گیرد.

بوستر کمپرسور

ویژگی های مهم بوستر کمپرسور

قیمت بوستر کمپرسور به مدل و نوع عملکرد آن بستگی دارد و کلیۀ سیستم های کمپرسور هوای فشرده مجهز به سیستم بوستر است. به طور کلی کاربرد انواع بوستر کمپرسور جهت راه اندازی سیستم هوای فشرده ضرورت دارد. از مزایای عمدۀ بوستر کمپرسور می توان به کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری سیستم کمپرسور فشار بالا اشاره نمود. با بکارگیری فناوری خاص در ساخت بوستر کمپرسور به عنوان یکی از کمپرسورهای کم هزینه به شمار می رود. در ضمن یکی از علت های خرید بوستر کمپرسور، اشغال فضای اندک می باشد و به طور کلی می تواند حجم زیادی را با فشار بالا تولید نموده چون به تنهایی با استفاده از کمپرسورهای فشار قوی امکان پذیر نمی باشد. از دیگر ویژگی های بارز بوستر کمپرسور می توان به مصرف انرژی اندک ولی با راندمان کاری بالاتر اشاره نمود.

صرف نظر از قیمت بوستر کمپرسور، این نوت کمپرسور در اکثر صنایع هوای فشرده با فشار بالا مورد استفاده قرار گرفته می شود. در صنایع مختلف هوا توسط کمپرسورهای اسکرو که دارای فشار پاین هستند تا میزان 10 بار فشرده شده و سپس جهت افزایش فشار برده 40 بار وارد بوستر کمپرسور می شود. هدف از خرید بوستر کمپرسور افزایش بار هوای فشرده می باشد. در واقع بوستر کمپرسورها بر اساس نوع کمپرسور خود که ممکن است از نوع کمپرسور پیستونی هستند، هوای فشرده را 10 بار مجدداً فشرده نموده و به میزان 40 بار برسانند. در این صورت می توانند بازدهی خروجی دستگاه را تقویت نموده و مانع از مصرف زیادی انرژی گردند.

هوای فشرده شده از دمای بالایی برخوردار است و جهت خنک کاری به قسمت اینتر کولر وارد می شود و پس از پروسۀ خنک کاری از بوستر کمپرسور خارج می شود و مجدداً به کلکتور اصلی منتقل می شود. بدون شک قیمت بوستر کمپرسور بر اساس جنس و نحوۀ عملکردی که دارد، تعیین می گردد و صرفۀ اقتصادی برای صاحبان صنایعی که نیازمند به سیستم فشرده سازی هوا و یا گاز هستند، دارد. بر مبنای حجم هوای مورد نیاز سیست، می توان اقدام به خرید و نصب انواع بوستر کمپرسور در کنار هم نمود. در واقع بوستر کمپرسور از جمله تجهیزاتی است که جهت تولید هوای فشرده فشار بالا در صنایعی که این نوع هوای فشرده فشار قوی لازم می باشد، ضرورت دارد. با خرید بوستر کمپرسور در مسیر فرآیند فشرده سازی هوا و یا گاز می توان از هزینه های تعمیر و نگهداری کمپرسور هوای فشرده کاست چون از ضریب اطمینان بالایی برخوردار است و قابلیت تولید حجم های زیادی از هوای فشرده را با فشار بالا دارد و بازدهی و توان سیستم را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. ضمن آنکه بوستر کمپرسور فضای کمتری را اشغال می کند و با حداقل انرژی قادر به تولید حجم زیادی هوای فشرده با فشار بالا می باشد.

فروشگاه مکانیکا به صورت تخصصی در حوزۀ فروش تجهیزات صنعتی از جمله سیستم تولید هوای فشرده در حال فعالیت می باشد. صنایع مختلف می توانند جهت راه اندازی سیستم های کمپرسور هوای فشرده، انواع بوستر کمپرسور، ایر درایر، فیلتراسیون و ... را با قیمت ارزان تر از بازار تهیه نمایند. به طور کلی جهت رفاه حال مشتریان و توسعۀ مجموعه، توانسته اند امکان سفارش دهی اینترنتی را برای صاحبان صنایع در سرتاسر کشور مهیا سازند. البته ارائه کلیۀ خدمات پس از مشاورۀ رایگان با کارشناسان فروش مجموعه، استعلام قیمت و بررسی مشخصات فنی کلیۀ محصولات با برندهای معروف صورت می گیرد. در واقع مشاوره و پشتیبانی آنلاین از مهمترین خدمات فروشگاه مکانیکا جهت جلب رضایت مشتریان گرامی می باشد.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :