10 / 10
از 1 کاربر

فیلتراسیون

فیلتراسیون با عنوان فیتراسیون استاندارد iso 8573 نیز شناخته می شود. فروشگاه مکانیکا توانسته به عنوان یکی از مراکز معتبر در حوزۀ تأمین و فروش تجهیزات کمپرسور هوای فشرده، امکان خرید فیلتراسیون را که بر اساس استاندارد iso 8573 ساخته شده اند، در لیست محصولات فروشگاه با برندهای معروف به فروش برساند. با توجه به اهمیت کاربرد انواع فیلتراسیون، در اینجا به معرفی این گونه تجهیزات می پردازیم تا بیشتر با نحوۀ عملکرد قطعات فیلتراسیون استاندارد آشنا شویم. برخی از افراد مشتاق هستند در مورد فیلتراسیون کمپرسور هوای فشرده بیشتر آشنا شده و فواید به کارگیری آنها در سیستم کمپرسور هوای فشرده چیست؟

به طور کلی راه اندازی خطوط تولید هوای فشرده با فشار قوی بدون فیلتراسیون امکان پذیر نمی باشد چون ذرات معلق و آلودگی هایی که در هوای فشرده قرار دارد، با گذشت زمان موجب فرسودگی سیستم می شود. به عبارتی هزینه های نگهداری کمپرسور هوا را تحت تأثیر قرار می دهد و به همین دلیل انواع فیلتراسیون استاندارد iso 8573 تولید و در مسیر خطوط کمپرسور هوای فشرده قرار گرفته می شود. با نصب و خرید فیلتراسیون می توان مانع از کاهش عمر مفید کمپرسور شد و بازدهی خروجی دستگاه کمپرسور را ارتقاء بخشید.

فیلتراسیون

مزایای فیلتراسیون استاندارد iso 8573

میکرون با عبارت میکرومتر به عنوان یک واحد اندازه گیری با مقیاس 0.001 میلی متر و یا تقریباً 0.000039 اینچ تعیین و با نماد رسمی میکرون محاسبه می گردد. به طور کلی فیلترهای کمپرسور هوای فشرده متناسب با اندازۀ ذراتی که قادر به دام انداختن آنها هستند، در واحد میکرون اندازه گیری می شوند. کیفیت هوا بر اساس استاندارد بین المللی iso 8573 تعریف می شود. بنابراین شرکت های سازندۀ فیلتراسیون تلاش می کنند بر اساس آن، اقدام به ساخت انواع فیلتراسیون استاندارد iso 8573 نمایند. بدون شک این استاندارد رده بندی کلاس فیلتراسیون را بر اساس ذرات جامد، محتوای روغنی و میعانات آب انجام می دهد. به طور کلی امتیازات فیلتراسیون استاندارد iso 8573 در 9 کلاس تغیین می گردد. به عبارتی هر چه تعداد میکرون کمتر باشد، نشان دهندۀ میزان پایین آلودگی است و در نتیجه کیفیت هوا بالاتر خواهد بود. در همین راستا انواع فیلتراسیون تولید شده و در دسترس صنایع مختلف قرار گرفته می شود، با استفاده از این دستگاه ها می توان در مدت زمان کوتاهی آلودگی و ذرات معلق در هوای فشرده را از بین برد و خلوص هوای متراکم خروجی را بهبود بخشید. هدف از خرید فیتراسیون و نصب آن در خطوط تولیدی کمپرسور هوا، جلوگیری از کاهش افت فشار هوا و فرسودگی تجهیزات به کار رفته در سیستم کمپرسور هوای فشرده می باشد.

در اکثر قسمت های سیستم هوای فشرده، اقدام به نصب فیلتراسیون استاندارد iso 8573 می نمایند. محل قرارگیری فیلتراسیون پس از کمپرسور هوا، قبل و بعد از ایر درایر و پیش از قطره می باشد. بدیهی است انواع فیلتراسیون باید در قسمت بالادست شیرآلات، محرک ها، روان کننده ها، تنظیم کننده ها و ... نصب گردد تا بدین وسیله بتوانند از عبور آلودگی و ذرات معلق موجود در سیالات گازی و میعانات جلوگیری کنند. قیمت فیلتراسیون استاندارد iso 8573 بر اساس کلاس و میزان اندازۀ ذرات معلق بر حسب میکرون تعیین می گردد. البته برند، نوع متریال به کار رفته در ساخت و سیستم عملکرد آن بر روی قیمت فیلتراسیون تأثیرگذار می باشد، که در ادامه بیشتر به این موضوع مهم خواهیم پرداخت.

به طور کلی انتخاب نوع فیلتراسیون بر طول عمر تجهیزات به کار رفته در سیستم مؤثر می باشد. بدیهی است خرید فیلتراسیون به منظور شناسایی آلودگی روغن و یا مایعات موجود در هوای فشرده صورت می پذیرد. بنابراین متخصصین فنی بر پایه و اساس نوع آلودگی که در لوله های خطوط کمپرسور هوای فشرده ممکن است جریان داشته باشد، اقدام به انتخاب و خرید فیلتراسیون می نمایند، که قطعاً قیمت فیلتراسیون بر اساس روش عملکرد، نوع آلاینده و میزان سایز حذف آلاینده تعیین می گردد. جهت استعلام قیمت انواع فیلتراسیون استاندارد iso 8573 می توانید با دفتر فروش مکانیکا تماس حاصل فرمائید.

خرید فیلتراسیون با استاندارد iso 8573

 خرید فیلتراسیون استاندارد iso 8573 به منظور مرجع اصلی جهت راه اندازی تجهیزات تصفیه هوای فشرده به شمار می رود. در حالت کلی، اساس میزان خلوص هوای فشرده در هر نقطه ای بر اساس کلاس فیلتراسیون صورت می گیرد تا بدین وسیله بتوانند از سیستم های کمپرسور هوای فشرده پس از افتر کلر استفاده نمایند. تعیین انواع فیلتراسیون استاندارد iso 8573 بر مبنای روش های مستقل جهت تعیین اندازه گیری میزان آلودگی در هوای فشرده به کار برده می شود. در نهایت جهت تعیین میزان خلوص هوای فشرده مورد نیاز برای خروجی دستگاه مورد استفاده قرار گرفته می شوند. مد نظر قرار دادن شرایط عملیاتی و حاشیه ای بخشی از موارد اصلی جهت انتخاب قطعات و تجهیزات تصفیۀ هوای فشرده به شمار می رود تا بتوان به خلوص هوای فشردۀ مورد نظر دست یافت. در صورت نیاز به خرید فیلتراسیون استاندارد iso 8573 می توانید با کارشناسان فروش مکانیکا مشورت نمائید. این مجموعۀ معتبر به دلیل داشتن سابقۀ طولانی در حوزۀ پخش تجهیزات کمپرسور هوای فشرده، توانسته در میان محصولات فروشگاه، امکان خرید انواع فیلتراسیون را با برندهای معتبر و با کیفیت برای صاحبان صنایع فراهم سازد. در این صورت بر اساس میزان خلوص هوای فشردۀ خروجی سیستم، می توان مناسب ترین فیلتراسیون استاندارد iso 8573 را سفارش دهید.

قیمت انواع فیلتراسیون

عوامل متعددی بر روی تعیین قیمت فیلتراسیون تأثیرگذار می باشد که بر اساس مطالب مذکور می توان به برند، میزان خلوص نهایی، نحوۀ عملکرد و نوع مواد آلاینده اشاره نمود. عدم استفاده از فیلتراسیون هنگام احداث خطوط تولیدی هوای فشرده در سیستم های مختلف، می تواند هزینه های نگهداری سیستم را دو چندان نماید، ضمن آنکه بازدهی و طول عمر سیستم نیز تحت تأثیر آلاینده ها و ذرات معلق موجود در هوای فشرده می شود. بنابراین بیش از پیش نصب و خرید فیلتراسیون استاندارد iso 8573 پس از هر کمپرسور هوا و ایر درایر ضرورت دارد و مانع از افزایش هزینه های نگهداری از کمپرسور می شود. به طور کلی صرف نظر از قیمت فیلتراسیون، انتخاب نوع فیلتراسیون کمپرسور از اهمیت بالایی برخوردار است.

نحوۀ نمونه گیری ایزوکینتیک جهت تعیین اندازۀ فیلتراسیون نیاز به کسب مهارت های تخصصی و تحلیلی حرفه ای دارد. از این رو متخصصین در شرکت های سازندۀ تجهیزات کمپرسور هوا، تلاش می کنند با مد نظر قرار دادن کلیۀ فاکتورها، در نهایت مناسب ترین فیلتراسیون استاندارد iso 8573 را در کلاس های متفاوت تعیین نمایند. در نتیجه متناسب با موقعیت های مختلف بر اساس میزان آلودگی هوا و نوع آلایندۀ موجود در هوای فشرده بتوان اقدام به خرید فیلتراسیون مناسب نمود. در نظر گرفتن هر کدام از این موارد بر روی قیمت فیلتراسیون استاندارد iso 8573 مؤثر است. با توجه به گستردگی و اهمیت کاربرد سیستم های کمپرسور هوای فشرده، تنوع مدل و برند فیلتراسیون در بازار بسیار است. بدین وسیله جهت خرید فیتراسیون اورجینال و با کیفیت عالی، توصیه می کنیم به مراکز معتبر مراجعه نمائید. فروشگاه مکانیکا به صورت حرفه ای در زمینۀ فروش دستگاه های کمپرسور هوای فشرده، ایر درایر و همچنین انواع فیلتراسیون استاندارد iso 8573 فعالیت دارند و می توانند شما را بر مبنای نیاز خروجی سیستمی که مد نظر دارید، مناسب ترین تجهیزات هوای فشرده را به شما پیشنهاد دهند. توسط این مجموعۀ معتبر، به سهولت می توانید به صورت غیر حضوری نیز سفارش محصولات فروشگاه را به صورت تضمینی انجام دهید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :