10 / 10
از 1 کاربر

فیلتر روغن کمپرسور

فروش فیلتر روغن کمپرسور و سایر قطعات کمپرسور توسط فروشگاه مکانیکا با بهترین قیمت ارائه می گردد. فیلتر روغن یکی از انواع فیلتر های کمپرسور می باشد که وظیفه آن حذف مواد اضافی روغن است.البته ناخالصی های روغن بدون اینکه مواد افزودنی جدا شود انجام می گیرد.روغنی که به منظور آب بندی در بین روتور ها و از بین بردن حرارت مورد استفاده قرار می ‌گیرد دچار ناخالصی هایی می شود که با ایجاد گرد و غبار در روغن موجب افت عملکرد دستگاه کمپرسور خواهد شد به همین دلیل از فیلتر روغن کمپرسور استفاده می شود. کیفیت روغن برای خنک کاری و روغن کاری قطعات بسیار مهم است و به وسیله فیلتر روغن کمپرسور می توان کیفیت روغن را بالا برد.

ویژگی فیلتر روغن کمپرسور

 فیلتر روغن کمپرسور داخلی می باشد که با توجه به اندازه ذرات که از آن عبور می کند در نظر گرفته شده است.فیلتر روغن کمپرسور همانند هر فیلتر دیگری هرچه میزان سطح آن بیشتر باشد تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت و تصفیه سازی آن بهتر انجام می گیرد و بنابراین با توجه به تعداد چین ها و عمق آن کیفیت فیلتر روغن کمپرسور مختلف می باشد.به وسیله روغن کمپرسور حرارت تولیدی برای فشرده سازی هوا جذب شده و عملیات خنک کاری انجام می گیرد ، بنابراین اگر روغن فیلتر کمپرسور در زمان های مورد نیاز تعویض نگردد این فیلتر با توجه به مسدود بودن، می ‌تواند در جریان روغن اختلال ایجاد کند و در نتیجه عملیات خنک کاری انجام نگرفته و دمای قطعات کمپرسور افزایش یابد و این امر موجب آسیب‌ های شدید بر این دستگاه می شود.

اهمیت فیلتر روغن کمپرسور

فیلتر به‌ منظور تسویه سازی مورد استفاده قرار می‌ گیرد و به همین جهت بسیاری از صنعتگران به فکر خریداری این قطعه می باشند. استفاده از فیلتر روغن کمپرسور به منظور تصفیه سازی روغن انجام می گیرد و مواد غیر معدنی از روغن گرفته می شود و این کار به منظور سالم ماندن دستگاه ضروری است. با استفاده از فیلتر روغن کمپرسور مناسب می توان بر طول عمر قطعات مانند زنجیر ها و بلبرینگ ها افزود.

فیلتر روغن کمپرسور

فروشگاه مکانیکا از مراکز فروش فیلتر روغن کمپرسور و انواع لوازم کمپرسور می باشد که برای خرید فیلتر روغن کمپرسور می ‌توانید از طریق این مجموعه به صورت اینترنتی خریدتان را انجام دهید. استفاده از فیلتر روغن کمپرسور زمانی اهمیت می‌یابد که بتوانیم آشنایی کاملی با مشکلات استفاده نکردن از فیلتر داشته باشیم. کمپرسور اسکرو روغنی دستگاهی است که در آن بخش‌ هایی همچون شفت، بلبرینگ، چرخ دنده و غیره با استفاده از روغن روانکاری می‌ شوند. در نظر بگیرید که اگر از فیلتر روغن کمپرسور استفاده نکنیم چه اتفاقی می افتد.در این زمان ذرات اضافه به اجزای کمپرسور می‌ رسد و آسیب زیادی را به این قطعات وارد خواهد کرد که در نتیجه می‌تواند باعث بروز مشکلات زیادی شده و هزینه های نگهداری از این دستگاه را بسیار افزایش دهد.آسیبی که به واسطه ی استفاده نکردن از فیلتر روغن کمپرسور و یا استفاده از فیلتر نامرغوب ایجاد می شود موجب خوردگی و فرسایش چرخ دنده و بلبرینگ ها شده و همچنین در بخش اتصالات الکتریکی نیز صدمه وارد خواهد شد.پس از آن با ایجاد آسیب در بلبرینگ و چرخ دنده روتور های ایرند قفل شده و در نتیجه شاهد افت دستگاه کمپرسور خواهیم شد و دیگر کمپرسور نمی تواند به فعالیت ادامه دهد و ممکن است از کار بیفتد. در صورت نیاز به خرید فیلتر روغن کمپرسور از طریق مرکز مکانیکا اقدام نموده و به صورت غیر حضوری خرید فیلتر روغن کمپرسور را از این مجموعه معتبر انجام دهید. محصولات این مجموعه شامل کمپرسور و انواع لوازم مصرفی آن است که در کیفیت بسیار بالا عرضه می گردد.

دلیل استفاده از فیلتر روغن کمپرسور

 همانطور که می دانید فیلتراسیون برای دستگاه های مختلف بسیار مهم بوده و موجب سلامت دستگاه می شود. روغن کمپرسور برای اینکه در زمان استفاده سالم بماند و بتواند از دستگاه محافظت خوبی را با خنک کاری و روان کاری انجام دهد، از فیلتر روغن کمپرسور استفاده می شود. برای انتخاب فیلتر روغن کمپرسور باید پیش از در نظر گرفتن قیمت فیلتر روغن کمپرسور ، کیفیت آن را مورد توجه قرار دهید.سیکل کاری کمپرسور،عملیات روانکاری را در این دستگاه انجام می‌دهد همچنین فضای خالی میان مارپیچ های ایرند را پر کرده و به فشرده سازی کمک می نماید. همراهی روغن در دستگاه کمپرسور تا فیلتر سپراتور ادامه داشته و پس از آن فیلتر سپراتور درصد زیادی از روغن را از هوا جدا می نماید. پس از اینکه روغن یک سیکل کامل را طی کرد و ذرات زیادی به آن جذب شد، این ذرات در روغن قرار گرفته و در صورتی که روغن مجدد برای دستگاه مورد استفاده قرار گیرد به قطعات کمپرسور آسیب وارد خواهد شد.بنابراین در ادامه روغن به بخش مخصوصش در رادیاتور می‌رود تا دمایش کاهش پیدا کرده و مجدد برای طی کردن این سیکل مورد استفاده قرار گیرد اما پیش از شروع فعالیت دوباره وارد فیلتر روغن کمپرسور می شود تا ذرات و ناخالصی های آن جدا سازی شود.محل قرارگیری فیلتر روغن کمپرسور پیش از ورود روغن به ایرند می باشد.

تعویض فیلتر روغن کمپرسور

 در این مقاله به اهمیت فیلتر روغن کمپرسور اشاره کردیم و با ویژگی های آن آشنا شدیم و متوجه شدیم که استفاده از فیلتر روغن کمپرسور تا چه اندازه ای برای دستگاه ضروری بوده و کیفیت آن بسیار مهم میباشد.در ادامه باید بگوییم که فیلتر روغن کمپرسور یکی از لوازم مصرفی این وسیله بوده و دارای عمر مفید می باشد و در صورتی که عمر فیلتر روغن کمپرسور تمام شود باید در جهت تعویض آن اقدام نمود.در واقع زمانی که فیلتر روغن کمپرسور کارایی خوبی نداشته باشد و زمان تعویض آن فرا رسیده باشد راندمان آن کاهش پیدا کرده و اختلال در جریان روغن ایجاد می شود و در نتیجه مشکلات ناشی از حرارت و استهلاک ایجاد خواهد شد.درباره عمر فیلتر روغن کمپرسور باید بگوییم که در زمان اشباع شدن آن می توان خرید فیلتر روغن کمپرسور جدید را انجام داد. درطول مدت استفاده از دستگاه کمپرسور ناخالصیهای روغن توسط فیلتر روغن کمپرسور جداسازی می شود و در نتیجه حفره های موجود در فیلتر مسدود خواهد شد در این زمان طول عمر فیلتر رو به پایان بوده و باید فیلتر جدید تهیه شود. عمر فیلتر روغن کمپرسور به کیفیت و نوع آن بستگی دارد.همچنین مواردی مانند کیفیت و نوع روغن و شرایط محیطی و شرایط کاری در عمر مفید فیلتر کمپرسور موثر می باشد. زمانی که فیلتر روغن کمپرسور عمر خود را کرده باشد دیگر قابل شستشو نمی باشد و یا نمی توان آن را تعمیر کرد و باید با مراجعه به مراکز فروش فیلتر روغن کمپرسور فیلتری با کیفیت را تهیه کرد. فاکتورهای مهم در خرید فیلتر روغن کمپرسور جنس فیلتر، فشار کاری فیلتر، قیمت فیلتر، اندازه فیلتر، قدرت فیلتر ،ساعت کار کرد فیلتر و... می باشد.برای خرید فیلتر روغن کمپرسور حتماً فیلتر های اصل و اورجینال را تهیه کنید. سازندگان زیادی انواع فیلتر روغن کمپرسور را به تولید می رسانند اما تنها برخی از آنها معتبر و شناخته شده هستند و فیلتر های با کیفیت بالا را به تولید می رسانند. با توجه به اینکه فیلتر خودرو شباهت زیادی به فیلتر روغن کمپرسور دارند و یا سایر فیلترهای مشابه، از این فیلتر ها به جای فیلتر روغن کمپرسور استفاده شده و این کار می ‌تواند موجب کارکرد غیر اصولی دستگاه شده و به دستگاه آسیب وارد کنند.به همین جهت توصیه می شود که متناسب با نوع کمپرسور، فیلتر های مناسب و با کیفیت را از معتبرترین مراکز فروش فیلتر روغن کمپرسور تهیه کنید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :