10 / 10
از 1 کاربر

فیلتر سپراتور

فروش فیلتر سپراتور در انواع باکیفیت و بادوام توسط مجموعه مکانیکا انجام می گیرد. فیلتر سپراتور کمپرسور جدا کننده ای است که با فیلتر هوا و فیلتر روغن تفاوت زیادی دارد ، در واقع این فیلتر آلودگی را جدا نکرده و می تواند ذرات مواد هم از هم جدا کند.به طور مثال زمانی که ذرات روغن با هوا ترکیب شده باشند از فیلتر سپراتور استفاده می‌ شود تا این ذرات از هم جدا سازی شوند. در کمپرسور ها از فیلتر سپراتور استفاده می شود. در واقع این فیلتر در کمپرسور های تزریق روغنی مورد استفاده قرار می گیرد. در ابتدا اشاره‌ ای به کارکرد کمپرسور می‌ کنیم تا بتوانیم فیلتر سپراتور راه بهتر توضیح دهیم. کمپرسور دستگاهی است که به منظور متراکم سازی هوا و سیالات به کار می‌ رود. به وسیله کمپرسور هوا و گاز های تراکم پذیر متراکم می شوند و فشار این گاز ها بالا می رود و از هوا یا گاز فشرده در بسیاری از صنایع استفاده می شوند. زمانی که در کمپرسور ، هوا وارد مخزن فشرده سازی می شود با روغن ترکیب شده و پس از انجام عملیات فشرده سازی نیاز است که این روغن از هوا گرفته شود به همین جهت از فیلتر سپراتور کمپرسور استفاده می شود. فیلتر سپراتور برای تفکیک هوا و روغن به کار می ‌رود و از قطعات مصرفی کمپرسور های هوا می باشد.

روش کار فیلتر سپراتور کمپرسور

کارکرد فیلتر ها با توجه به ابعاد ذرات اضافه به صورت فیزیکی و یا شیمیایی و ترکیب این دو انجام گیرد. فیلتر سپراتور کمپرسور نوعی از فیلترهایی است که جداسازی ذرات اضافه از طریق آن به صورت فیزیکی انجام می گیرد که این کار به وسیله ی کاغذ میکرو فایبر گلاس فیلتر انجام می گیرد. در ابتدا اشاره‌ ای به الیاف فایبرگلاس در فیلتر سپراتور می‌کنیم که این الیاف دارای ساختار متخلخل نبافته می باشند و از الیاف مصنوعی شیشه همراه با رزین ساخته شده اند. الیاف فایبرگلاس به صورت لایه لایه می باشند و در صورتی که این لایه ها در تعداد بیشتر بوده و فشرده باشند در نتیجه روزنه های آن کوچکتر شده و فیلتر عملکرد مناسب تری را خواهد داشت.فروش فیلتر سپراتور کمپرسور در سایت مکانیکا انجام می گیرد و متقاضیان خرید فیلتر سپراتور کمپرسور می‌ توانند از طریق این مجموعه اقدام به تهیه این قطعه نمایند. فروشگاه مکانیکا تنوع بالایی از قطعات کمپرسور را در نظر گرفته و به دلیل فروش مستقیم محصولاتش ،قیمت فیلتر سپراتور کمپرسور و سایر قطعات را بسیار مناسب تر از بازار ارائه می نماید.

انواع فیلتر سپراتور کمپرسور با توجه به اندازه

  1. فیلتر سپراتور پیچ دار
  2. فیلتر سپراتور فلنج دار و بدون فلنج

عملکرد فیلتر سپراتور کمپرسور

روتور ها در محفظه هوا به شکل پیچشی حرکت می نمایند و موجب فشرده سازی هوا می شود. زمانی که روتور هایی که به شفت و موتور در کمپرسور اتصال دارند به چرخش در می آیند، با دوران در درون هم موجب ایجاد فضای کمتر برای هوا و گاز ها شده و به مرور حجم فضا کاهش پیدا کرده و فشرده سازی هوا انجام می گیرد.با توجه به اینکه متراکم سازی هوا موجب ایجاد حرارت می شود نیاز است که سیالی حرارت را انتقال بدهد و همچنین روتور های کمپرسور شامل روتور نر و ماده است که روتور نر به موتور متصل شده و انتقال قدرت را به روتور ماده نیز انجام می دهد بنابراین نیاز است که برای انتقال قدرت موتور ها  سیالی مورد استفاده قرار گرفته و فضای بین آنها را پر کند و این سیال باید بتواند حرارت های بالا را تحمل کند و در زمان گرم شدن تبخیر نشود به همین جهت از روغن در کمپرسور ها استفاده می شود تا بتوان شرایط گفته شده را برای کمپرسور ایجاد کرد. از طرفی هوای فشرده شده که خروجی دستگاه کمپرسور است باید بدون روغن باشد زیرا روغن موجود در هوا می تواند به سیستم و تجهیزات زیادی آسیب وارد کند به همین دلیل برای جداسازی روغن از هوای پرفشار از فیلتر سپراتور کمپرسور استفاده می شود.

فیلتر سپراتور

زمان تعویض فیلتر سپراتور کمپرسور

فیلتر سپراتور از لوازم مصرفی کمپرسور بوده و در زمان هایی باید تعویض گردد. میزان ساعت کارکرد برای فیلتر سپراتور توسط شرکت سازنده ارائه می‌ شود که پس از گذشت این زمان باید نسبت به خرید فیلتر سپراتور کمپرسور و تعویض آن اقدام شود.همانطور که گفته شد این فیلتر سپراتور کمپرسور ناخالصی های هوا که شامل روغن می باشد را جداسازی می کند و پس از گذشت مدتی پوشش نانو فایبر گلاس به کار رفته در این فیلتر اشباع شده و راندمان آن کم می شود. در نتیجه می‌ تواند موجب اختلال در عملکرد دستگاه کمپرسور شود. باید بگوییم که جنس و کیفیت فیلتر سپراتور کمپرسور در طول عمر آن تاثیر بسیار زیادی دارد. دما ، فشار کاری محیط ، میزان آلاینده ها در هوا و کیفیت روغن در زمان تعویض فیلتر سپراتور کمپرسور تاثیر گذار می باشند. فروش فیلتر سپراتور کمپرسور توسط این مجموعه با قیمت ارزان انجام می گیرد.

نکات مهم در زمان خرید فیلتر سپراتور کمپرسور

برای خرید فیلتر سپراتور کمپرسور نیاز است که فاکتور ها و مشخصاتی را در نظر بگیریم. در واقع فشار محیط و ابعاد فیلتر از موارد مهمی هستند که باید در انتخاب این قطعه به آن توجه داشته باشیم.به طور کلی فیلتر سپراتور در فشارهای مختلف مانند ۷،۱۰ ،۱۴ و ۲۱ بار طراحی شده، اما معمولاً فشار کاری را ۷ بار تا ۱۴ بار تعیین می نمایند.توجه به فاکتور های مهم در زمان خرید فیلتر سپراتور کمپرسور از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتی که بتوانیم قطعات کمپرسور را در نوع مناسب انتخاب کنیم ، می توانیم کارکرد عالی را از دستگاه مشاهده نماییم. فاکتور های دیگری که در انتخاب و خرید فیلتر سپراتور کمپرسور باید به آن دقت داشته باشیم شامل راندمان فیلتر، مش بندی فیلتر ،اختلاف فشار در ابتدای نصب، حداکثر میزان روغن عبوری و متریال ساخت فیلتر می باشد.بنابراین زمانی که به مراکز فروش فیلتر سپراتور کمپرسور مراجعه می‌ کنید با در نظر گرفتن این نکات می توانید نوعی از فیلتر را انتخاب کنید که با دستگاه مورد نظر شما و استاندارد ها مطابقت لازم را داشته باشد.

عوامل موثر در افزایش طول عمر فیلتر سپراتور کمپرسور

برخی از عوامل در طول عمر فیلتر سپراتور کمپرسور هوا تاثیر گذار است که با در نظر گرفتن آن می توانید مدت زمان بیشتری را از این فیلتر استفاده کنید.

تعویض به موقع روغن کمپرسور هوا ، تعویض به موقع فیلتر روغن کمپرسور و فیلتر هوای کمپرسور ، تنظیم درست ساکشن روغن ، ارتباط درست سیستم ارتینگ و غیره از موارد موثر در طول عمر فیلتر سپراتور کمپرسور می باشند. در زمان در نظر گرفتن این موارد می‌توانید نیاز کمتری به تعویض روغن فیلتر داشته باشید.معمولاً شرکت های سازنده کمپرسور لوازم مصرفی و قطعات این دستگاه ها را نیز به تولید می رسانند و اگر برای خرید فیلتر سپراتور کمپرسور به بازار مراجعه کرده باشید با برند های مختلفی روبرو خواهید شد که شاید انتخاب این قطعه را دشوار سازد. برخی از تولیدکنندگان فیلتر سپراتور کمپرسور شناخته شده هستند و کیفیت آن برای مصرف کنندگان ثابت شده است و این برند ها بهترین گزینه برای خرید می باشد.برای اطلاع از قیمت فیلتر سپراتور کمپرسور با کارشناسان فروش ما در مجموعه مکانیکا تماس حاصل فرمایید.این مجموعه فروش فیلتر سپراتور کمپرسور و سایر لوازم مصرفی کمپرسور را با بهترین قیمت ارائه می کند و برای خرید محصولات می توانید به صورت آنلاین اقدام نمایید و سفارش خود را ثبت نموده تا محصولات انتخابی در زمان کوتاهی برایتان ارسال شود.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :