10 / 10
از 1 کاربر

فیلتر هوای کمپرسور

فیلتر هوای کمپرسور از جمله قطعات اصلی دستگاه های کمپرسور اسکرو به شمار می رود. فروشگاه مکانیکا در عرصۀ تأمین و فروش دستگاه های کمپرسور و همچنین لوازم سرویس کمپرسور فعالیت می کنند و بدین ترتیب امکان خرید فیلتر هوای کمپرسور را برای مشتریان فراهم نموده اند. اگر از کاربرد دستگاه های کمپرسور اسکرو آگاه باشید، می دانید که برای مدت زمان طولانی چنین دستگاه هایی روشن می باشند. از این رو بیشتر دچار فرسایش قرار گرفته می شوند و در نتیجه بایستی از سوی متخصصین، به صورت دوره ای سرویس گردد. در اینجا قصد داریم تا شما را با ویژگی های فیلتر هوای کمپرسور آشنا سازیم و اینکه چه زمانی، وقت مناسب برای تعویض فیلتر هوای کمپرسور محسوب می شود.

از فیلتر هوای کمپرسور به عنوان رطوبت گیر کمپرسور استفاده می کنند چون وظیفۀ فیلتراسیون، جداسازی ها گرد و غبار یا ذرات ریز از هوا می باشد. همانطور که می دانید در محیط های عاری از گرد و غبار و آلودگی، عمر دستگاه ها افزایش پیدا می کند. با توجه به کاربرد کمپرسور اسکرو که جهت متراکم سازی هوا مورد استفاده قرار گرفته می شود، هوای غیر تصفیه می تواند باعث آسیب دیدگی دستگاه و به دنبال آن مسدود شدن لوله های ورودی و خروجی کمپرسور می گردد. بدین ترتیب پس از خرید دستگاه های کمپرسور، بایستی هر چه سریع تر نسبت به تعویض فیلتر هوای کمپرسور اقدام نمائید.

مزایای کاربرد فیلتر هوای کمپرسور

فیلتر هوای کمپرسور نقش بسزایی بر روی تداوم عمر مفید دستگاه و همچنین کیفیت هوای فشردۀ خروجی خواهد داشت. بدون شک صاحبان صنایع مختلف متناسب با نوع فعالیتی که انجام می دهند، نیازمند به خرید دستگاه های کمپرسور اسکرو، پیستونی و غیره می باشند. به همین دلیل نیازمند به بررسی وضعیت سلامت دستگاه به صورت دوره ای می باشد. در واقع خراب شدن و یا کثیفی بیش از اندازۀ فیلتر هوای کمپرسور مانع از بین بردن گرد و غبار موجود در هوا می گردد و به نوعی دیگر خاصیت عملکرد اولیۀ خود را ندارد.

هنگامی که در محیط از اشیاء و تجهیزاتی که آلودگی محیطی ایجاد می گردد، شرایط را برای خرید میکروفیلتر هوا ترغیب می کند. به عبارتی در دستگاه های کمپرسور که در مدت زمان اندک حجم قابل توجهی هوا به داخل دستگاه مکیده می شود. ورود حجم زیادی ذرات معلق در هوا و رطوبت می تواند باعث زنگ زدگی و کاهش عملکرد قطعات تشکیل دهندۀ کمپرسور گردد. لازم به ذکر است که میزان ظرفیت میکروفیلترهایی که در صنایع مختلف در طراحی ماشین آلات و تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار گرفته می شوند، برابر با 0.01PPM می باشد. البته امکان استفاده از فیلترهای کربنی با مقدار 0.003ppm نیز فراهم می باشد.

فیلتر هوای کمپرسور

به طور کلی متخصصین پس از بررسی مشخصات فنی مورد نظر برای دستگاه، اقدام به نصب فیلتر هوای کمپرسور با ظرفیت مناسب می نمایند. لازم به ذکر است که نوع فیلتر بر روی کیفیت هوای فشرده تأثیر مثبت دارد. در نتیجه هر چند وقت یکبار بایستی مهندسین نسبت به سرویس لوازم کمپرسور اقدام نموده و پیش از آسیب دیدگی شدید قطعات، لوازم معیوب را با قطعات سالم تعویض نمائید. در صورت لزوم به خرید فیلتر هوای کمپرسور می بایست هر چه زودتر اقدام نمائید.

خرید فیلتر هوای کمپرسور

خرید فیلتر هوای کمپرسور، هر چند وقت یکبار توسط مهندسین انجام می پذیرد. ذرات فیزیکی معلق در هوا، رطوبت، روغن کمپرسور و زنگ زدگی مخزن از جمله مواردی هستند که باعث می گردد بیش از پیش، سالم بود فیلتر هوای کمپرسور را بررسی نمائید. عمدتاً فیلترهای هوای کمپرسور از برندهای متفاوت تولید و به بازار عرضه می شوند و بدین ترتیب شاهد به کارگیری فیلتر هوای فشرده با برندهای متفاوت می باشیم که هنگام سرویس دستگاه های کمپرسور به این نکتۀ مهم توجه داشته باشید.

بدیهی است که کاربرد فیلتر هوای کمپرسور در طراحی سیستم های کمپرسور هوای فشرده، جهت جلوگیری و ممانعت از ورود اشیاء و ذرات معلق از طریق ورودی هوا می باشد. ضمن آنکه از این قطعه به عنوان رسیور برای کاهش صدای کمپرسور هوا استفاده می گردد. لازم به ذکر است که در محیط های آلوده و دارای گرد و غبار، بایستی در مدت زمان کوتاهی نسبت به سرویس کمپرسور هوا اقدام نمائید. با توجه به ظرفیت دستگاه های کمپرسور، از فیلتر هوای کمپرسور در سایزهای مختلف بهره گرفته می شود.

به عنوان مثال در محیط هایی که از متریال رنگی استفاده می گردد، از مزایای فیلتر هوای تک کار کمپرسور می توان استفاده نمود چون تجهیز به رگلاتور تنظیم کنندۀ فشار هوا می باشد. این نوع فیلتر هوای کمپرسور قادر به نمایش مقدار فشار هوا و مخزن جمع آوری رطوبت می باشد. معمولاً در سیستم های آچار بادی، فیلتر هوای کمپرسور دو قسمتی (فیلترینک هوا و تزریق روغن به هوای خروجی) کاربردی تر می باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات تخصصی بیشتر در زمینۀ ویژگی های انواع فیلتر هوای کمپرسور و معتبرترین برندهای موجود در بازار می توانید با کادر فروش مکانیکا تماس گرفته و مشورت نمائید.

قیمت فیلتر هوای کمپرسور

قیمت فیلتر هوای کمپرسور بر اساس برند و میزان ظرفیت آنها تعیین می گردد. در نتیجه هنگام تعویض و خرید فیلتر هوای کمپرسور، توصیه ما بر این است که با افراد متخصص مشورت نمائید. در نظر گرفتن یک سری نکات مهم، پیش از خرید این قطعه، به شما کمک می کند که فیلتر مناسبی را خریداری نمائید. بررسی میزان سایز رزوه فیلتر، نسبت به محل نصب فیلتر بر روی موتور کمپرسور ضروری است. عمدتاً شماره سایز اکثر قطعات فیلتر هوای کمپرسور معادل 4/1 اینچ است. در عین حال از سایزهای 2/1 و 8/3 اینچ نیز استفاده می گردد. بایستی به این نکتۀ مهم توجه داشته باشید که عدم توجه به تطابق رزوۀ فیلتر در نظر گرفته در درون دستگاه کمپرسور، انتخاب فیلتر هوای کمپرسور با سایز نامناسب می تواند فشار بیش از اندازه به موتور پمپ باد وارد نماید.

از دیگر فاکتورهای مهمی که در خصوص انتخاب و خرید فیلتر هوای کمپرسور حائز اهمیت می باشد، می توان به نوع آن اشاره نمود. به عبارتی برخی از انواع فیلتر هوای کمپرسور با ابر و یا با نوعی کاغذ مخصوص پر می شود که قابلیت تصفیه سازی هوا را داشته باشد. از این رو توصیۀ ما بر این است که هر 2 ماه یکبار بایستی نسبت به تعویض فیلتر هوای کمپرسور اقدام نمائید. عمدتاً فیلتر هوای کمپرسور باد بر روی موتور دستگاه نصب می گردد و هنگام شروع فعالیت موتور کمپرسور اسکرو، فیلتر هوا نیز شروع به کار می کند. در واقع هوا از داخل فیلتر هوا به درون دستگاه مکش می شود و در نهایت به داخل مخزن هوا منتقل می گردد.

هم اکنون در زمان خرید فیلتر هوای فشرده، بایستی متخصص مربوطه اطلاعات جامع نسبت به سایز رزوۀ ورودی هوای دستگاه داشته باشند که بتوانند سایز مناسب فیلتر را تهیه نمایند. هر چه میزان ابر داخل قطعات فیلتر هوای کمپرسور بیشتر و فشرده تر باشد، بیشتر مانع از ورود ذرات ریز معلق در هوا به درون دستگاه می گردد. هم اکنون جهت خرید فیلتر هوای فشرده با قیمت ارزان و برندهای معتبر می توانید با دفتر فروش مکانیکا تماس حاصل فرمائید. این مجموعه به صورت تخصصی در حوزۀ تأمین، پخش و همچنین ارائه خدمات سرویس لوازم کمپرسور فعالیت دارند. در نتیجه توانسته اند امکان خرید انواع لوازم و قطعات کمپرسور منجمله فیلتر هوای کمپرسور، تسمه کمپرسور، فیلتر سپراتور کمپرسور، فیلتر روغن کمپرسور و ... را به صورت اورجینال فراهم آورند.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :