10 / 10
از 4 کاربر

کمپرسور

کمپرسور از جمله دستگاه های مکانیکی است که کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد. فروشگاه مکانیکا به عنوان یکی از مراکز فروش تجهیزات صنعتی در حال فعالیت است و توانسته اند موفق به تأمین و عرضۀ انواع دستگاه کمپرسور، انواع درایر و ... می باشند. در اینجا قصد داریم به معرفی دستگاه کمپرسور و موارد کاربرد آن بپردازیم، تا بدین وسیله آشنایی بیشتر نسبت به این دستگاه پیدا کنیم. کاربرد عمدۀ دستگاه کمپرسور در ساخت تجهیزات سرمایشی، گرمایشی، تأسیساتی و ... مورد استفاده قرار گرفته می شود. با استفاده از کمپرسور می توان نیروی مکش قوی برای مکیدن گاز مبرد فراهم می سازد. در این صورت گاز متراکم شده را به سمت کندانسور منتقل می کند و گاز به حالت مایع تبدیل می شود. به طور کلی میزان مکندگی کمپرسور گاز از سمت راست به صورت فشار قوی منتقل می شود و به نوعی میزان جابجایی پیستون کمپرسور به حجم گاز متراکم شده بستگی دارد. پیش از خرید کمپرسور باید نسبت به این نکتۀ مهم توجه داشته باشید.

انواع کمپرسور

کمپرسورها در مدل های مختلف ساخته می شوند که بتوان از آنها در سیستم های صنعتی متفاوتی استفاده نمود. از این رو در اینجا به معرفی انواع کمپرسور طراحی شده می پردازیم، تا بیشتر با نحوۀ کاربری این دستگاه آشنا شوید. دسته بندی اصلی دستگاه کمپرسور به صورت کمپرسور با جابجایی مثبت و دینامیکی است که هر کدام از آنها متشکل از طبقه بندی مجزا هستند، که در ادامه آنها را معرفی می کنیم.

در صورت نیاز به خرید کمپرسور می توانید با واحد فروش فروشگاه مکانیکا تماس حاصل فرمائید و پس از مشورت با کارشناسان فروش مجموعه، کمپرسور مورد نیاز مجموعۀ خود را با قیمت مناسب تهیه نمائید.

کاربرد کمپرسور دینامیکی

عملکرد کمپرسور دینامیکی به نحوی است که انتقال انرژی به سیالات به طور دائم در حال اجرا می باشد. کاربرد عمدۀ این نوع کمپرسور در فشار پایین و دبی های بالا قابل مشاهده می باشد. از انواع کمپرسور دینامیکی می توان به دو مدل محوری و شعاعی اشاره نمود. عمدتاً مدل کمپرسور دینامیکی شعاعی با عنوان کمپرسور توربینی و یا کمپرسور توربینی شعاعی شناخته می شود. ضمن آنکه با عنوان کمپرسورهای گریز از مرکز نیز معرفی می شوند. به طور کلی قیمت کمپرسور به مدل و ظرفیت آن وابسته می باشد و متناسب با سیستم هایی که قصد راه اندازی آن را دارید، می توانید مناسب ترین مدل کمپرسور دینامیکی را تهیه نمائید.

با توجه به اینکه کمپرسورهای جابجایی با جریان ثابت عمل می کنند، کمپرسورهای دینامیکی با فشار ثابت عمل می کنند و عملکرد کلی این نوع کمپرسور تحت تأثیر شرایط بیرون می باشد.

عملکرد کمپرسور جابجایی مثبت به نحوی است که انتقال انرژی به سیال به حالت متناوب و دوره ای انجام می گیرد. میزان قدرت تراکم این نوع کمپرسور نسبت به مدل دینامیک بیشتر می باشد ولی نیازمند به دبی کمتری است. نیروی محرکه ای کمتری جهت راه اندازی کمپرسور نیاز دارد، که البته می تواند به صورت دیزلی و یا الکتروموتور تأمین گردد. نحوۀ عملکرد این نوع کمپرسور به نحوی است که می تواند حجم مشخصی از گاز را محصور نموده و با تراکم سازی فضا، میزان فشار خروجی افزایش پیدا کند. عرضۀ انواع کمپرسور به مهندسین کمک می کند که بتوانند به صورت اصولی سیستم های مکانیکی مورد نیاز مجموعه را مونتاژ نمایند.

کمپرسور

از جمله انواع کمپرسور با قابلیت جابجایی مثبت می توان به کمپرسور رفت و برگشت، کمپرسور دوار و کمپرسور دیافراگمی اشاره نمود. هر کدام از آنها در موقعیت های مختلف بهترین کاربرد را خواهد داشت. جهت اطلاع از قیمت کمپرسور، می توانید از کارشناسان فروش فروشگاه مکانیکا استعلام نمائید. انتخاب نوع کمپرسور بر روی عملکرد کلی سیستم مکانیکی تعریف شده، تأثیرگذار خواهد بود.

کمپرسور سیلندر پیستونی به عنوان یکی از رایج ترین انواع کمپرسور موجود در بازار به شمار می رود و عملکرد آن به صورت دو طرفه و یا یک طرفه است. قطعات این نوع کمپرسور به صورت روغن کاری شده و یا بدون روغنکاری است. عمدتاً کمپرسور خانگی و یا تجاری از مدل کمپرسور رفت و برگشت است که به یک مخزن گیرنده متصل می شود. جهت خرید کمپرسور باید به نوع سیستمی که قصد راه اندازی آن را دارید، توجه داشته باشید.

خرید کمپرسور

همانطور که از ابتدای مبحث بدان اشاره نمودیم، انواع کمپرسور در مدل و ظرفیت های مختلف ساخته شده است. بدین ترتیب از آنها در سیستم های متفاوتی می توان استفاده نمود. نوع کمپرسور بر روی نتیجۀ کلی سیستم تأثیرگذار خواهد بود. فروش کمپرسور دیافراگمی، کمپرسور دوار، کمپرسور روتاری پره ای، کمپرسور اسکرال، کمپرسور تشدید کننده های فشار و کمپرسورهای کمکی در سطح بازار توانسته به نوعی شرایط را برای ساخت تجهیزات و تأسیسات صنعتی پیشرفته و کارآمد مهیا سازد.

به عنوان مثال کمپرسور کمکی به کمپرسوری گفته می شود که هوای فشرده شده را تا فشار بالایی متراکم ساخته و جهت جبران فشارهای کاهش یافته، مورد استفاده قرار گرفته می شود. البته در مواردی که نیاز به استفاده از فشار بالاتری است، می توان از کمپرسورهای کمکی بهره برد چون فرآیند تراکم سازی می تواند به صورت یک و یا چند مرحله ای صورت گیرد و خرید کمپرسور را می توانید از دسته بندی کمپرسورهای دینامیکی و یا جابجایی مثبت انجام دهید. معمولاً کاربرد کمپرسور پیستونی رایج تر می باشد. با بیان این مطلب قصد داریم به شما بیان کنیم که خرید کمپرسور نقش اساسی در حفظ فشار و همچنین اُفت و افزایش فشار تأثیرگذار خواهد بود.

کمپرسور

قیمت کمپرسور

در مطالب فوق اشارۀ مختصری به معرفی کمپرسور داشتیم و اینکه در دو طبقه بندی کلیدی دینامیکی و جابجایی مثبت تقسیم بندی می شود. بنابراین قیمت کمپرسور بر مبنای مدل، ظرفیت و نوع عملکردی که دارد، تعیین می گردد. از آنجایی که انواع کمپرسور ساخته و در دسترس صنعت گران قرار گرفته است، مجموعه های مختلف جهت راه اندازی سیستم های مکانیکی متفاوتی، خرید کمپرسور را انجام دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش کمپرسور مناسب می توانید با دفتر فروش فروشگاه مکانیکا تماس حاصل فرمائید. چرا که این مجموعه به صورت تخصصی در حوزۀ تجهیزات متراکم کننده و درایر فعالیت دارد و توانسته اند بر حسب نیاز صنایع مختلف، انواع کمپرسور با بازدهی بالا را تأمین نموده و در دسترس مشتریان در سراسر کشور قرار دهند.

بدیهی است که کاربرد گستردۀ کمپرسور به منظور فشرده سازی گاز و هوا می باشد. از همان ابتدا گازها را به داخل محفظۀ مخصوص مکیده و سپس به سرعت فرآیند متراکم سازی را انجام می دهد. در نهایت گاز پرفشار از قسمت خروجی به سمت سیستم های خنک کننده جریان پیدا می کند تا منجر به کاهش دمای گاز گردد. کاربرد و خرید کمپرسور در راستای مصارف صنعتی و عمومی می باشد که بتوانند نیروی محرکۀ مناسبی برای راه اندازی یک سیستم بدست آورند. اگر نیازمند به استفاده از کمپرسور می باشید، می توانید نگاهی به محصولات فروشگاه مکانیکا داشته باشید و پس از مشورت با کارشناسان فروش مجموعه، با قیمت ارزان تر از بازار، اقدام به خرید کمپرسور نمائید.

همانطور که گفته شد، تولید هوای فشرده به صورت بدون روغن و یا با روغن انجام می پذیرد. بنابراین متناسب با سیستم مکانیکی که قصد راه اندازی آن را دارید، باید مناسب ترین کمپرسور را تهیه نمائید. قیمت کمپرسور در برابر عملکردی که باید این دستگاه داشته باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو مهندسین و کارشناسان اهل فن می توانند با بررسی های لازم، تجهیزات مناسبی را تهیه نمایند.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :