10 / 10
از 20 کاربر

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو از جمله دستگاه های پرکاربردی است که در ساخت تجهیزات و تأسیسات صنعتی به شمار می رود. فروشگاه مکانیکا از جمله مراکز معتبر در حوزۀ فروش دستگاه های تولید هوای فشرده در حال فعالیت می باشد و می توانند متناسب با تجربیاتی که کسب نموده اند، شما مشتریان گرامی را جهت انتخاب و خرید کمپرسور اسکرو و دیگر تجهیزات متراکم سازی هوا راهنمایی کنند. در اینجا به معرفی دستگاه کمپرسور اسکرو می پردازیم، تا بیشتر با عملکرد آن آشنا شوید. نحوۀ عملکرد کمپرسور اسکرو به شرح زیر می باشد:

همانطور که در ابتدا بدان اشاره نمودیم، دستگاه کمپرسور اسکرو از جمله دستگاه های تولید هوای فشرده به شمار می رود. در واقع هنگامی که دستگاه روشن می شود، هوای محیط از قطعۀ فیلتر عبور می کند و به بخش هوا ساز وارد می شود. سپس در این قسمت که مجهز به دو روتور مارپیچی به صورت نری و مادگی می باشد، با فاصله در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و امکان چرخش دورانی برای آنها وجود دارد. هوا وقتی که وارد کمپرسور اسکرو می شود، در این قسمت محبوس و به دام می افتد و فضای میان دو مارپیچ و پوسته موجب کاهش حجم پیوسته می شود. سپس انرژی جنبشی مولکول های هوا بالا می رود و فرآیند فشرده سازی آغاز می گردد. عملکرد اصلی انواع کمپرسور اسکرو، تقریباً یکسان می باشد ولی تفاوت عمده ای از نظر حجم و میزان هوای فشردۀ خروجی دستگاه داشته باشند. به طور کلی افزایش فشار در کمپرسورهای اسکرو از یک طرف آغاز می شود و در انتهای مارپیچ هوای متراکم خارج شده و بعد از فیلتر کردن روغن، در قسمت مخزن هوای فشرده شده ذخیره سازی می شود.

کمپرسور اسکرو

انواع کمپرسور اسکرو

دسته بندی اصلی کمپرسور اسکرو بر اساس طراحی تعیین می گردد که می توان به کمپرسور اسکرو بدون روغن و کمپرسور اسکرو با روغن اشاره نمود. هر کدام از انواع کمپرسور اسکرو کاربرد خاص خود را در پیاده سازی سیستم های صنعتی دارد که در ادامه برخی از موارد کاربرد عمدۀ آنها می پردازیم. خرید کمپرسور اسکرو توسط تولید کنندگان لوازم خانگی، ساخت تجهیزات دندانپزشکی، صنایع هواپیمایی و ... می باشد. کاربرد عمدۀ انواع کمپرسور اسکرو در بازۀ گسترده ای از صنایع مختلف صورت می پذیرد. در واقع تجهیزات و وسایلی که نیازمند به تولید هوای فشرده و افزایش دبی خروجی سیالات گازی می باشند.

در زبان عامیانه کمپرسور اسکرو با عنوان کمپرسور بادی شناخته می شود و معمولاً در ظرفیت های بالایی هوای فشرده را تولید می کنند. عملکرد کلی کمپرسور اسکرو میان دستگاه های کمپرسور پیستونی و کمپرسور سانتریفیوژ می باشد چون جهت ذخیره سازی هوای فشرده از سیستم جابجایی مثبت استفاده می کند. می توان بیان کرد، قیمت کمپرسور اسکرو به نوع، ظرفیت و میزان خروجی آن اشاره نمود.

خرید کمپرسور اسکرو

صنایع مختلف متناسب با نوع سیستم و تجهیزاتی که قصد ساخت آن را دارند، اقدام به خرید کمپرسور اسکرو می نمایند. کمپرسور اسکرو از نظر عملکرد مشابه کمپرسور پیستونی است چون جریان هوای عبوری از این نوع کمپرسور به صورت پیوسته است و شباهت زیادی به کمپرسور گریز از مرکز دارد. به طور کلی جهت تحت فشار دادن هوای فشرده و گاز مبرد در سیستم های سرمایشی به کار برده می شود.

عمدتاً در صنایع کوچک از کمپرسور پیستونی استفاده می شود ولی برای ساخت برخی از تجهیزات در صنایع بزرگ که نیازمند به تولید هوای فشرده و متراکم با ظرفیت بالاست، استفاده از کمپرسور اسکرو نقش کلیدی دارد. قیمت کمپرسور اسکرو نسبت به ظرفیت خروجی که دارد، تعیین می گردد. جهت استعلام قیمت انواع کمپرسور اسکرو می توانید با واحد فروش مجموعۀ مکانیکا تماس حاصل فرمائید. این مجموعۀ معتبر به دلیل نوع حرفه ای که در آن سرمایه گذاری نموده اند، قادر به راهنمایی شما مشتریان گرامی در راستای انتخاب و خرید کمپرسور اسکرو با مشخصات فنی و برند مناسب می باشند.

فروش کمپرسور اسکرو با روغن و مزایای آن

کمپرسور اسکرو روغنی با عنوان کمپرسور اویل فری نیز شناخته می شود و جهت خنک سازی و کاهش میزان اصطکاک میان قطعات به کار برده می شود و علت نامگذاری این نوع کمپرسور اسکرو، افزودن روغن همراه با هوای ورودی به دستگاه می باشد. هدف اصلی از تزریق روغن در این نوع کمپرسور اسکرو، چرب نمودن هوا در داخل مخزن می باشد تا بدین وسیله بتوانند فرآیند روانکاری را به طور کامل انجام دهند. میزان روغنی که جهت متحرک سازی قطعات کمپرسور اسکرو مورد استفاده قرار گرفته می شود، در انتهای کار، همراه با هوای فشرده شده از کمپرسور خارج می شود و با استفاده از فیلتر روغن، فرآیند تفکیسک سازی آنها از یکدیگر صورت می گیرد و روغنی که در قسمت خروجی جمع شده است، مجدداً به مخزن ذخیره روغن بازگردانده می شود. کمپرسور اسکرو اویل اینجکت پس از تفکیک سازی روغن صورت می گیرد، مقدار جزئی روغن همراه با هوای فشرده شده وارد سیستم می شود که ممکن است برای برخی از ابزارهای دقیق و حساس آسیب رسان است و میزان راندمان کاری سیستم را کاهش می دهد. البته خرید کمپرسور اسکرو نسبت به مدل اویل فری از راندمان کاری و طول عمر بالا برخوردار خواهد بود. جهت کاهش چنین صدماتی، فرآیند فیلترینگ و جداسازی روغن در دستگاه کمپرسور صورت می پذیرد.

خرید کمپرسور اسکرو اویل فری یا بدون روغن جهت به کارگیری در صنایعی با حساسیت بالا نسبت به روغن مورد استفاده قرار گرفته می شود. البته نیاز به ذکر است که هزینه و استهلاک این نوع کمپرسور اسکرو بیشتر است و در عین حال دارای یک سری مزایای غیر قابل چشم پوشی می باشد. طراحی کمپرسور اسکرو بدون روغن به نحوی است که هیچگونه آلودگی به داخل سیستم نفود ندارد و امکان استفاده از هر نوع گازی غیر از هوا نیز وجود دارد. کاربرد گستردۀ کمپرسور اسکرو بدون روغن را می توان جهت متراکم سازی گازهای پلیمری و یا گازهای کثیف به کار برد.

کمپرسور اسکرو

قیمت کمپرسور اسکرو

به طور کلی قیمت کمپرسور اسکرو بر اساس مدل، حجم و عملکرد آنها تعیین می گردد. در عین حال برند دستگاه نیز بر روی قیمت این دستگاه مؤثر می باشد. از مهمترین ویژگی های انواع کمپرسور اسکرو می توان به عدم وجود نوسانات در حداکثر زمان فشار کاری اشاره نمود. میزان ظرفیت متراکم سازی هوا در این نوع کمپرسور دارای راندمان بالایی می باشد چون جریان یکنواختی دارد. از مزایای دیگر کمپرسور اسکرو می توان به فوندانسیون ساده با نیروی متعادل، لرزش پایین، پیوستگی فرآیند فشرده سازی هوا، قابلیت قطع و وصل آرام جریان برق، نصب راحت و توانایی کارکرد در حداکثر ظرفیت دستگاه برای مدت زمان طولانی اشاره نمود.

به دلیل کاربردی بودن این دستگاه در ساخت برخی از ماشین آلات و تجهیزات صنعتی، نیاز است که افراد پیش از خرید کمپرسور اسکرو، اطلاعات جامعی نسبت به مشخصات فنی انواع کمپرسور اسکرو داشته باشند. در نهایت می توانند با آسودگی خاطر، متناسب با سیستم هایی قصد ساخت آن را دارند، مناسب ترین کمپرسور را با بازدهی بالا تهیه نمایند. با توجه به عملکرد کلی و قابل توجهی که انواع کمپرسور اسکرو در برخی از صنایع منجمله صنعت ساخت تجهیزات دندانپزشکی، تولید دستگاه و سیستم های سرمایشی و گرمایشی، تجهیزات هواپیمایی، کشتیرانی، تجهیزات خانگی و ... دارد. جهت خرید انواع کمپرسور اسکرو با قیمت ارزان تر از بازار می توانید با دفتر فروش مجموعۀ مکانیکا تماس حاصل فرمائید. پس از استعلام لیست قیمت کمپرسور اسکرو، با آسودگی خاطر از اصل بودن و ارائه خدمات گارانتی، دستگاه مورد نیاز مجموعۀ خود را تهیه نمائید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :