10 / 10
از 1 کاربر

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی از جمله رایج ترین انواع کمپرسور بادی به شمار می رود. با توجه به کاربرد گستردۀ آن در صنایع نسبتاً کوچک، فروشگاه مکانیکا توانسته موفق به تأمین و عرضۀ تجهیزات متراکم سازی صنعتی از جمله انواع کمپرسور پیستونی و ساده در مدل های مختلف گردد. کمپرسور پیستونی دارای محدودۀ وسیعی است که حجم 25 الی 1000 لیتر را جهت تأمین هوای فشرده پشتیبانی می کند. خرید کمپرسور پیستونی لازمۀ پیاده سازی برخی از سیستم های مکانیکی صنعتی به شمار می رود. عمدتاً میزان فشار تولید شده توسط دستگاه های کمپرسور پیستونی میان 8 الی 12 بار می باشد. قسمت های اصلی این نوع کمپرسور متشکل از الکترو موتور، بلوکه هواسازی و مخزن ذخیره سازی هوا می باشد.

انواع کمپرسور پیستونی

دسته بندی انواع کمپرسور پیستونی بر اساس عملکرد و ظرفیت می باشد که در اینجا قصد داریم نحوۀ عملکرد آنها را مورد بررسی قرار دهیم. تقسیم بندی اولیۀ کمپرسورهای پیستونی به صورت تک مرحله ای و یا دو مرحله ای است. در واقع اگر وضعیت هوا در داخل کمپرسور به شکلی باشد که تنها یک بخش از پیستون به فرآیند فشرده سازی مشغول باشد، بدان کمپرسور پیستونی تک مرحله ای اطلاق می شود. این در حالی است که طراحی کمپرسور پیستونی دو مرحله ای، امکان اجرای عملیات فشرده سازی هوا را به صورت دو مرحله ای فراهم می سازد. این نوع کمپرسور دارای کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد که می توان به کارخانجات تولید مواد شیمیایی، پالایشگاه های نفت و گاز، مراکز پردازش گاز طبیعی، امور غواصی، صنعت خودروسازی، ساخت ماشین آلات کشاورزی، تجهیزات دندانپزشکی و ... اشاره نمود. قیمت کمپرسور پیستونی متناسب با ظرفیت و نوع ساختار تعیین می گردد.

کمپرسور پیستونی

خرید کمپرسور پیستونی

خرید کمپرسور پیستونی و تجهیز نمودن تجهیزات و ماشین آلات به این نوع کمپرسور، جهت تأمین نیروی محرک با قدرت بالا می باشد. طبقه بندی کمپرسور بر مبنای ساختار عبارتند از کمپرسور نیمه باز، کمپرسور رفت و برگشتی باز و کمپرسور بسته می باشد. بدین وسیله متناسب با سیستم های مختلف می توان مناسب ترین کمپرسور پیستونی را با ظرفیت های مختلف تهیه نمود. معمولاً جهت سیستم هایی با ظرفیت اندک 3.5 الی 23 کیلو وات می توان از کمپرسور پیستونی کوچک استفاده نمود. در حالی که کمپرسورهای پیستونی بزرگ پاسخگوی گنجایش بالاتر از 105 کیلو وات می باشد.

همانطور که میدانید انواع کمپرسور پیستونی با ظرفیت های مختلف ساخته شده است. بدین ترتیب متناسب با سیستم های متفاوت، می توان از کمپرسور مناسب استفاده نمود. کمپرسورهای پیستونی بسته دارای قابلیت تعمیر ندارد. در این صورت کمپرسورها با استفاده از موتور و محفظۀ مخصوص در کنار یکدیگر ساخته شده اند. قیمت کمپرسور پیستونی به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که می توان به ظرفیت و نوع کارایی آن اشاره نمود.

اگر نیازمند به خرید کمپرسور پیستونی جهت راه اندازی سیستم های صنعتی می باشید، می توانید از طریق مجموعۀ فروشگاه مکانیکا تأمین نمائید. این مجموعه به صورت تخصصی در حوزۀ فروش دستگاه های کمپرسور، ایردرایر و ... فعالیت دارد و توانسته اند نیاز صنایع مختلف را مهیا سازند. کمپرسور باد پیستونی به عنوان یکی از رایج ترین دستگاه صنعتی است که جهت افزایش فشار حجم گاز محصور شده مورد استفاده قرار گرفته می شود.

قیمت کمپرسور پیستونی

قیمت کمپرسور پیستونی به عوامل متعددی وابسته است. عملیات مکش، عملیات فشرده سازی کمپرسور پیستونی و عملیات تخلیه از مواردی است که نقش اساسی بر روی عملکرد کمپرسور دارد. انتخاب نوع کمپرسور پیستونی بر روی عملکرد ماشین آلات صنعتی دارد. کمپرسورهای پیستونی با سیستم سوپاپ و دو دیسک سوپاپ ساخته می شوند تا بدین وسیله به سمت پایین حرکت داشته باشد و هوا را به داخل سیلندر مکش کند. از این رو پیش از خرید کمپرسور پیستونی مناسب، می توانید با کارشناسان فروش فروشگاه مکانیکا تماس حاصل فرمائید و لیست قیمت کمپرسورهای پیستونی را دریافت نمائید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :